Комп'ютерне відеоспостереження

Комп'ютерне відео спостереження

Система комп'ютерного відеоспостереження припускає використання в якості основного елемента персонального комп'ютера. Він виступає в даному випадку, як екран для спостереження, і як блок зберігання і обробки інформації. Використання комп'ютера як охоронної системи відео спостереження досить обґрунтовано. Комп'ютерне відео спостереження просто у використанні і не вимагає великих матеріальних витрат і складнощів в монтажі. Все, що вам потрібно для створення системи комп'ютерного відеоспостереження – це безпосередньо сам комп'ютер, плати відео спостереження, відеокамери і програмне забезпечення на комп'ютер. Окремі параметри різного програмного забезпечення можуть відрізнятися. До загальних можливостей відноситься наступні – спостереження або перегляд відеофайла з одного або відразу декількох відеокамер, при необхідності – здійснення пошуку необхідного кадру або фрагмента відеозапису, в залежності від часу або дати, використання найбільш зручного формату відеозапису, чи конвертація в інші формати при необхідності.

Схема підключення комп'ютерного відео спостереження

Переваги, які слід виділити в роботі з даною системою, наступні:

– Можливість бездротового спостереження, в одному або декількох місцях.
– Можливість спостереження у випадку, якщо ви знаходитесь на значній відстані, через мережу інтернет, з використанням IP-камер.
– Безпека даних, за рахунок установки пароля на персональний комп'ютер.
– Якість відеозапису більш високе, порівняно з іншими системами спостереження.
– Комп'ютер можна інтегрувати одночасно з декількома видами систем відеоспостереження.
– Якщо виникає необхідність роботи над певним фрагментом або кадром, можна зробити необхідний аналіз інформації.
– Можливість використання широкого спектру носіїв інформації та додаткових обсягів пам'яті.

Варто сказати, що вище названі тільки основні функції комп'ютерного відео спостереження. У разі потреби в більшому контролі і забезпечення безпеки, система відео спостереження може доповнюватися, наприклад, датчиками руху, пристроями бездротового зв'язку і віддаленими станціями.

Окремо слід виділити 2 види плат відео спостереження, які монтуються в комп'ютер – з апаратною обробкою даних або програмною. Апаратна обробка зручна тим, що використовує ресурси комп'ютера по мінімуму і обробляє отримані дані за допомогою власних процесорів при отриманні відеосигналу і його передачі на ПК. Однак такі плати мають більш високу ціну. З програмною обробкою залежність оборотно-пропорційна – можливості комп'ютера потрібні більш високі, ціна плати відеоспостереження – нижче.

Комп'ютерне відео спостереження найбільш пристосоване до використання передачі даних на відстані. Використання IP-камер, інтернету, системи Wi-Fi – все це може послужити для вашої безпеки і для контролю з вашого боку, навіть якщо ви знаходитесь на великій відстані. У порівнянні з іншими системами відеоспостереження, застосування персонального комп'ютера найбільш зручно і вимагає найменших витрат, оскільки наявність комп'ютерів у наш час має дуже широке поширення. Також комп'ютер забезпечує максимальну зручність системи відео спостереження в експлуатації, зручне зберігання файлів, а найголовніше – надійність їх зберігання і обробки.