DVR-відеореєстратори
DVR-відеореєстратор – це електронний пристрій, точніше – програмно-апаратний комплекс, призначенням якого є відео фіксація, аудіо запис при наявності необхідного обладнання для фіксації звуку, а також подача сигналів у разі пожежної небезпеки або проникнення сторонніх – для цього повинні бути присутніми датчики руху. З охоронюваного об'єкта в DVR-реєстратор надходить необхідна інформація, яка обробляється і зберігається. DVR-відеореєстратори можуть застосовуватися як на об'єктах нерухомості, так і на рухомих об'єктах, наприклад – на автомобілях.
Комплектація найбільш стандартного цифрового реєстратора наступна – безпосередньо сам реєстратор, миша, блок електроживлення, диск з необхідним програмним забезпеченням. Однак жорсткий диск для зберігання інформації, один або декілька, потрібно купувати окремо.
Цифровий відеореєстратор може відповідати досить широкому спектру завдань:
– Спостереження, фото та відеозйомка за тими, хто перебуває в приватних будинках, квартирах, супермаркетах.
– Ведення обліку автомобілів на автостоянках, контрольно пропускних пунктів підприємств.
– Необхідність контролю роботи, з відео ії.
Конструкція цифрового відеореєстратора близька до конструкції комп'ютера. Основні елементи даного пристрою – аналогово-цифровий перетворювач, жорсткий диск, процесор. При бажанні і для більш зручної експлуатації цифрового реєстратора може бути встановлена спеціальна операційна система. Відзняте реєстратором відео піддається компресії – це дозволяє займати меншу кількість місця на диску. Так само, як і персональний комп'ютер, відео регестратор може підключатися до локальної або глобальної мережі для передачі файлів на віддалені пристрої.
Основні технічні характеристики, від яких залежатиме ціна і можливості придбаного вами пристрою цифрової реєстрації, наступні:
– Число відеоканалів для підключення в мережу.
– Загальна швидкість запису.
– Якість запису (роздільна здатність).
– Конкретний вид компресії.
– Кількість інформації, яку можна записати, до моменту перезапису.
– Наявність або відсутність каналів для зв'язку з зовнішніми пристроями пам'яті.
– Можливість під'єднання аудіо каналів.
– Можливість підключення відеокамер, здатних передавати інформацію по дротових або бездротових мереж (IP відеокамери).
– Можливість експлуатації в мережевому оточенні та інше.
Роздильна здатність – від цього параметра буде залежати якість записуваного файлу, а так само місце на носії пам'яті, яке він буде займати. Найнижча роздільна здатність запису 360x240 точок, найвища – 480x720 точок. Чим вище якість відеозапису – тим виразніше буде видно деталі, краще передача кольору і навпаки.
Наявність і можливість розширення пам'яті. У простіших моделях існує можливість підключення одного, максимум – двох жорстких дисків. У більш серйозних моделях відеореєстраторів це число зростає до 6-8 штук. З аудіоканалами ситуація аналогічна – більш прості моделі можуть використовувати до 4-х каналів аудіо записи, більш солідні – до 16 і більше. Можливість передачі інформації по мережевих каналах – це забезпечує не тільки зручність експлуатації, але і додатковий захист даних, наприклад, від випадково втрати, або цілеспрямованого пошкодження.
Технології не стоять на місці, і сфера безпеки не виняток. DVR-відеореєстратори спростить багато ваших проблем, пов'язані з контролем і охороною території будь-якого об'єкта. Зрештою, вирішуєте тільки ви, який пристрій і з якою технічною начинкою доцільно саме для вас, оскільки тільки ви несете відповідальність за свою безпеку та безпеку свого майна.