Системи охоронної сигналізації

Охоронна сигналізація

Система сигналізації – найчастіше основний елемент системи безпеки об'єкта. Основне завдання охоронної сигналізації – своєчасно інформувати власника власності або службу безпеки про несанкціоноване проникнення на об'єкт, що охороняється. Системи охоронної сигналізації відрізняються конструкцією і принципом дії датчиків, способами передачі сигналу і особливостями систем аналізу сигналу та оповіщення охорони.

Датчики систем сигналізації працюють за різними принципами. Найбільш простий датчик – електричний ланцюг, при розриві якої спрацьовує сигналізація, в цьому випадку зазвичай в якості датчика використовуються геркони. Ще один тип датчика – оптичний, який може фіксувати перетин променя порушником, або реагувати на зміну оптичних параметрів в полі видимості. Існує також ряд спеціалізованих датчиків сигналізації, які реагують на вібрацію, зміна електричної ємності та інші параметри.

Схема підключення системи охоронної сигналізації

У системах охоронної сигналізації інформація від датчиків може передаватися різними способами – по проводах або в радіо ефірі, в аналоговому або цифровому вигляді. В даний час набули широкого поширення системи сигналізації, що передають інформацію в цифровому вигляді на централізований пульт охорони допомогою радіозв'язку.

Аналіз і оповіщення в системі сигналізації також може виконуватися різними способами. Найпростіший спосіб – сирена або інший світло-звуковий сигналізатор, що інформує навколишніх про спрацювання сигналізації. При використанні інтелектуальної системи сигналізації, сигнали, одержувані від датчиків, аналізуються комп'ютерною системою, яка сповіщає про виникнення позаштатної ситуації охорону, а також задіє, у разі необхідності, системи контролю доступу для локалізації порушника.