Домофони

Домофони

Домофон – одна з широко поширених систем безпеки, що одержала широке поширення в побуті і в комерційних структурах. Домофон є одним з варіантів системи контролю доступу і дозволяє контролювати доступ сторонніх у приміщення або на закриту територію. Існують різні типи домофонів – від простих голосових пристроїв, до складних систем, передавальних і записуючих кольорове зображення, що дозволяють керувати кількома пристроями замикання дверей.

Зазвичай домофон складається з зовнішнього і внутрішнього блоку. Зовнішній блок – це виклична панель домофона, з якої здійснюється виклик і спілкування з людиною, керуючим доступом в приміщення. Виклична панель домофона може бути оснащена кнопкою або кнопками виклику, мікрофоном, кольоровий або чорно-білої камерою спостереження, зчитувачем електронних ключів, датчиком руху. Внутрішній блок – це, по суті, сам домофон – кольоровий або чорно-білий монітор, система аудіо зв'язку, блок управління замками, система запису зображень.

Схема підключення домофона

Домофони бувають різного типу. Широко використовуються індивідуальні чи колективні домофони, бувають домофони з однією або декількома викличними панелями, з можливістю управління одним або декількома замками або іншими запірними пристроями. Деякі типи домофонів дозволяють записувати зображення відвідувачів, підключати додаткові камери спостереження та інші допоміжні пристрої.

Використання домофона дозволяє вирішити ряд завдань щодо підвищення безпеки об'єкта – обмежити доступ до приміщення, отримати інформацію про приходили у вашу відсутність відвідувачів, управляти відкриванням дверей на відстані. Пропонований в даний час асортимент моделей домофонів дозволяє оснастити їм практично будь-який об'єкт, будь то приватна квартира, будинок або комерційна структура.