Системи відеоспостереження

Системи відео спостереження

Системи відеоспостереження є невід'ємною частиною будь-якої комплексної системи забезпечення безпеки об'єкта. Система відеоспостереження відіграє важливу роль у комплексній системі безпеки, і дозволяє не тільки виявити несанкціоноване проникнення на об'єкт, що охороняється, а й ідентифікувати порушника. Системи відеоспостереження дозволяють не тільки спостерігати за територією, що охороняється, а й записувати зображення, а часто – і подавати сигнал про позаштатну ситуацію. Зазвичай системи відеоспостереження використовуються в комплексі з системами сигналізації, що дозволяють використовувати відеоспостереження більш ефективно.

Схема підключення системи відео спостереження

В даний час використовуються різні типи систем відеоспостереження – аналогові, цифрові та гібридні системи. Кожен тип системи відеоспостереження володіє як поруч достоїнств, так і недоліків, тому слід уважно підходити до вибору систем відеоспостереження в кожному конкретному випадку.

Аналогові системи відеоспостереження в даний час є застарілими, але в деяких випадках їх використання виправдане через відносно низьку вартість. Зараз практично відсутні аналогові системи запису зображення, тому аналогову систему відеоспостереження має сенс використовувати, якщо передбачається просте спостереження за територією об'єкта, без необхідності запису або аналізу отриманого зображення.

Цифрові системи відеоспостереження – це сучасні системи отримання, запису, зберігання та аналізу зображення, побудовані за IP-технології. Цифрове відеоспостереження - прогресивна технологія, що забезпечує високу якість зображення, надійність і ефективність роботи. Цифрові системи відеоспостереження дозволяють використовувати для передачі даних різні канали зв'язку, будь то мобільний зв'язок GSM, технологія бездротового зв'язку Wi-Fi або мережу Інтернет.

Зазвичай системи відеоспостереження використовуються в комплексі з системами сигналізації та системами інженерного захисту периметра, що дозволяють використовувати відеоспостереження більш ефективно. Так, встановлений по периметру об'єкта колючий дріт Єгоза, цифрова система відеоспостереження та сигналізація, дозволяють забезпечити рівень безпеки об'єкта набагато вище, ніж кожна з цих систем окремо.