Системи пожежної сигналізації

Системи пожежної сигналізації

Пожежна сигналізація – дуже важливий елемент будь-якої системи безпеки об'єкта. Основне завдання пожежної сигналізації – своєчасне виявлення джерела загорання та оперативне інформування про це відповідних служб. Чим надійніше і швидше пожежна сигналізація інформує про надзвичайну ситуацію, тим менше потенційні збитки від можливих наслідків пожежі.

Пожежна система сигналізації складається з датчиків різного типу і центральної панелі, що аналізує інформацію і інформує про стан об'єкта. У пожежній сигналізації використовуються температурні датчики, оптичні датчики, аналізатори газу та інші. У пожежній сигналізації використовуються датчики різного типу – що спрацьовують по досягненні певної температури, що реагують на наявність диму різної концентрації, в приміщеннях різного типу використовуються датчики, спеціально передбачені для кожного конкретного випадку. Деякі датчики можуть просто подавати сигнал про наявність небезпеки, деякі – додатково інформувати про свою справності, а деякі – безперервно транслювати інформацію про контрольовані параметри.

Схема підключення пожежної сигналізації

Існує безліч різних типів пожежної сигналізації, але серед них можна виділити три основні види, заснованих на різних принципах отримання та аналізу інформації в системі – це порогова, адресна та адресно-аналогова пожежна сигналізація. Найбільш прогресивною є адресно-аналогова пожежна сигналізація, яка більш оперативно і точно дає інформацію про можливий осередок пожежі, дозволяючи зменшити збитки від його наслідків.

Пожежна сигналізація – хоча і не дешевий, але безперечно, необхідний елемент безпеки будь-якого об'єкта. Але, враховуючи особливості отримання, передачі та аналізу інформації системою пожежної сигналізації її в багатьох випадках має сенс інтегрувати з охоронною сигналізацією. Виконана за такою схемою, система пожежної сигналізації та охоронна сигналізація , обходяться значно дешевше окремо встановлених систем аналогічного типу.