Технічні характеристики камер відеоспостереження

Характеристики камер відеоспостереження

Камери відеоспостереження являють собою оптико-електронні пристрої, що формують відеосигнал з світлового потоку, що проходить через об'єктив камери на матрицю.

ПЗС матриці бувають розміром 1/4, 1/3, 1/2, 1 дюйма. Найчастіше в камерах встановлюють 1/3 дюйма. Чим більше матриця, тим більше світла вона приймає і якість зображення вище, але і вище її вартість.

Об'єктив – це оптична частина камери https://alligator.ua/catalog/security-systems/cctv, спрямована до об'єкта і формує його зображення на матриці. Об'єктиви складаються з певного набору лінз і бувають з постійною і змінною фокусною відстанню. Фокусна відстань об'єктива – це відстань від його оптичного центру до матриці. Нижче наведена таблиця залежності фокусної відстані і кута огляду камери.

Фокусна відстань об'єктива, мм Кут огляду камери по горизонталі, град Кут огляду камери по вертикалі, град
2,5 120 90
2,9 104 78
3,4 94 70
3,5 79 63
3,6 72 54
3,7 70 52
4 65 48
4,3 62 47
5,5 55 40
6 42 32
8 32 24
12 22 17
16 17 12
25 11 8
50 5,5 4
75 3,7 2,8

Роздільна здатність камери відео спостереження вимірюється в телевізійних лініях. По вертикалі у форматі PAL (колір) і ССIR (ч/б) 625 рядків. По горизонталі визначається числом вертикальних ліній, що передаються на екрани камерою.

Чутливість камери спостереження, або, вірніше сказати, мінімальна освітленість, при якій створюється сигнал з певною глибиною модуляції і амплітудою 1 В. Чутливість камери вимірюється в люксах (Lux). Чим більше чутливість камери спостереження, тим краще зображення при низькій освітленості.

Автоматичне регулювання посилення (АРУ) підвищує в камері спостереження вихідний сигнал, недостатньо вироблений матрицею. В умовах низької освітленості автоматичне регулювання посилення AGC (Automatic Gain Control) регулює вхідний сигнал, підтримуючи його на необхідному рівні, що покращує якість зображення в умовах низької освітленості.

Діафрагма – пристрій об'єктива, яке збільшує або зменшує кількість світла потрапляє на матрицю. Електронний затвор змінює час накопичення заряду на матриці від 1/100000 до 1/50 секунди, тобто його період зчитування.

Відношення сигнал/шум вказує про якість вихідного відеосигналу з камери. На зображенні шум проявляється у вигляді «снігу». Це співвідношення має бути 45 дБ або більше. Шум зменшується при використанні високоякісної матриці, світлосильної оптики і цифрової фільтрації шумів DNR (Digital Noise Reducksion). В даний час застосовується 2D (обробка окремих кадрів зображення, які з великою ймовірністю мають шуми) і 3D (міжкадровий аналіз коригування пікселів) технології. Технологія 2D пригнічує шум краще в рухомих об'єктах, а 3D – в статичних. У сукупності 2D+3D фільтрації дають ефект ще краще, ніж кожна окремо.

Компенсація задньої засвітки BLC (Hihg Light Compensation) дозволяє передати темні ділянки на яскравому фоні, наприклад, при зустрічному світлі фар.

Баланс білого ATW (Auto Tracking White Balance) – система обробки відеосигналу, що дозволяє камері спостереження достовірно передавати колір об'єкта, не залежачи від типу джерела освітлення об'єкта – автоматичне регулювання балансу білого кольору.

Розширений динамічний діапазон WDR (Wide Dynamic Rage). Використання матриць подвійного сканування дозволяє робити два полукадра з різними витримками в одному. Їх з'єднання дозволяє отримати один кадр, в якому одно добре видно як затемнення, так і яскраві об'єкти.

У багатьох випадках під дією зовнішніх впливів камера тремтить. Усунути тремтіння допомагає функція стабілізації зображення (Digital Image Stabilizer).