Автомобільні відеореєстратори

Автомобільні відео реєстратори

Автомобільні відеореєстратори призначені для фіксації (записи) обстановки по ходу руху автомобіля, а так само всередині салону. Запис з автомобільного відеоргеістратора при виникненні ДТП допомагає вирішити виникаючі конфлікти. Для того, що б грамотно підійти до вибору автомобільного відеореєстратора, потрібно розуміти, що ви вкладаєте гроші у власну захищеність – тому, заощадивши зараз, в майбутньому можна втратити набагато більше, як фінансів, так нервів.

Сучасні автомобільні відео реєстратори відрізняються по ряду принципів – це кількість камер, дозвіл відео, носії, на які відеореєстратор записує необхідну інформацію, наявність або відсутність аудіозаписи – мікрофона, наявність або відсутність монітора та інше. Більш сучасні моделі записують інформацію на карту пам'яті, аналогічну використовуваної в мобільних телефонах – це спрощує завдання при зчитуванні інформації, а наявність дисплея дозволяє переглянути знятий матеріал безпосередньо на місці події, якщо це необхідно.

Типи та види автомобільних реєстраторів

По конструкції розрізняють кілька типів авто реєстраторів, можна виділити три основні види – автомобільні відеореєстратори на базі смартфона, автономні і багатоканальні.

Реєстратор на базі смартфона дозволяє використовувати безпосередньо сам смартфон. Зручність такого виду реєстратора полягає в тому, що в смартфонах, як правило, вмонтовані камери – вони досить непоганої якості, до смартфону підключений WI-FI і GPS навігатор. Істотний недолік – це відсутність можливості відеофіксації під час розмови.

Автономний відеореєстратор характерний тим, що являє собою цільний блок, з наявністю конкретної кількості камер, датчиків, карти пам'яті. Перевагою даного реєстратора можна назвати досить прийнятну ціну і простий монтаж на автомобіль.

Багатоканальні реєстратори відрізняються тим, що являють собою безпосередньо записуючий пристрій, до якого необхідно підключати датчики і додаткові камери, кількість камер може бути від 2-х до 4-х штук. Багатоканальні автомобільні відеореєстратори складні в експлуатації, вимагають великих витрат електроенергії і фінансових витрат при придбанні обслуговуванні – простіше кажучи відрізняються високою вартістю.

Параметри, на які необхідно звернути увагу при записі автомобільним реєстратором – це роздільна здатність, нюанси пов'язані з інтерполяцією, функціональністю і.т.д.

Роздільна здатність – це показник якості зображення, одержуваного в процесі зйомки, простіше кажучи, його детальність і чіткість. Роздільна здатність запису автомобільним реєстратором може варіюватися в межах від 640х480 до 1280х960 пікселів. Однак тут може бути присутнім такий момент, як інтерполяція. Інтерполяція – це явище розтягування зображення, при використанні записи більш низької якості. Тут важливо зрозуміти, що при придбанні відеореєстратора цифри – не основний показник. Щоб уникнути подібної ситуації, слід знайти обрану вами модель в інтернеті і ознайомитися з відгуками або навіть оглядовими відео. Ще один невеликий рада, яка важливо враховувати при виборі реєстратора – оптимальним кутом огляду буде 120-148° – все, що вище, буде сильно спотворювати зображення, а кут менше буде істотно звужувати огляд і не давати потрібного периферійного зору. Далі слід сказати про частоту кадрів записи – чим вона вища, тим чіткіше буде необхідний стоп-кадр. Тут виникає обернено-пропорційна залежність – чим вище дозвіл, тим нижче частота кадрів, на жаль, в цьому випадку необхідно, десь поступитися. Слід зауважити, що частота 15-20 кадрів в секунду не є достатньою, в такому випадку складно, при необхідності, зловити стоп-кадр хорошої якості. Якщо говорити про світлодіодне підсвічування, яке використовується в темний час доби – користь від нього неістотна, дальність освітлення до пари метрів. В цілому, мало моделей відеореєстраторів здатні робити чітку зйомку в темряві. Ну, а важливим аксесуаром, який суттєво може полегшити вам завдання при ДТП – це GPS навігатор. За допомогою нього можна не тільки визначати своє місце розташування, а й фіксувати місце розташування отриманої зйомки.

На завершення слід сказати, що визначити необхідний тип відеореєстратора не важко, але важливо володіти необхідними знаннями в даній області. Також слід не тільки добре вивчити вподобану модель, але й ознайомитися з відгуками про неї людей, вже її експлуатують на практиці.