Аудіодомофони

Аудіо домофони

Вимоги безпеки та контролю над ділянкою або приміщенням іноді бувають необхідні постійно, а іноді можуть знадобитися спонтанно. Найекономічнішим, швидким в установці і простим в експлуатації засобом контролю і безпеки є аудиодомофон. Установка аудіодомофона дозволяє швидко і дешево забезпечити обмежений доступ в приміщення, на територію промислового або комерційного об'єкта, або, інакше кажучи, обмежити проникнення небажаних осіб або груп людей на охоронювану територію.

Як було сказано вище, аудіо домофон вимагає найменших грошових вкладень, ніж чорно-білий домофон, або, тим більше, кольоровий відеодомофон, сам по собі досить простий в монтажі і дизайні, компактний і легкий в експлуатації. Принцип дії аудіодомофона досить простий. В квартирі або в приміщення охорони, на вахті перебуває телефонна трубка або звукова панель і кнопка відкривання дверей, а зовні приміщення біля входу обладнано переговорний пристрій. За допомогою нього відвідувач оповіщає про свою присутність і, при необхідності, використовує переговорну функцію домофону. Найбільш прості аудіодомофони спрямовані на підтримання діалогу тільки в тому випадку, якщо гість натискає кнопку на зовнішній стороні переговорного пристрою. Існують аудіодомофони зворотної дії, тобто коли говорити можна, не натискаючи кнопки виклику, а її натискання, якраз припиняє розмову. Подібна конструкція має ряд переваг – здатність прослуховувати ситуацію, що відбувається біля переговорного пристрою і на деякій відстані біля вхідної зони, а також виключити можливість помилкових викликів, від температурного розширення або стиснення кнопки виклику.

Підключення та зв'язок двох частин – зовнішньої гостьової та внутрішньої службової може відбуватися з використанням вже існуючих ліній електропередач 220 в, в такому випадку з'єднання буде бездротовим або створювати власну лінію. Бездротова система аудіо домофонів застосовується вкрай рідко або у випадках тимчасового монтажу аудіодомофона, на об'єктах будівництва, наприклад. У разі використання своєї власної лінії конструкція аудіодомофона є дротовою. При її застосуванні використовується дві лінії проводів – по одній проходить безпосередньо аудіо сигнал, по другій здійснюється електропостачання.

Наступна особливість системи аудіодомофона полягає в напрямку дії сигналів – один канал зв'язку або декілька. Для прикладу можна виділити котедж, або конкретний об'єкт, де сигнал із зовнішнього передавача надходить в одну точку – на телефонну трубку в службове приміщення. У разі багатоповерхового будинку, мережа від одного переговорного пристрою розгалужується і комутується на необхідну кількість квартир.

Важливо сказати про відмінність між аудіодомофона для квартир і для приватних будинків. Для останніх аудиодомофон має можливість розширення своїх функцій, встановлення датчиків пожежної безпеки, особливих модулів контролю, навіть розширення до відеодомофона. Також він більш стійкий до спроби злому і суворих погодних умов. Квартирні аудіодомофони більш прості і хіба що мають можливість підключення додаткової трубки для можливості відповісти на виклик з будь-якої зручної кімнати.

Аудіодомофони, а простіше кажучи, переговорні пристрої, є найбільш простим і економічно вигідним засобом контролю і безпеки об'єкта. Наявність аудіодомофона дозволить вам здійснювати фільтрацію непроханих гостей або сповістить вас про несподіване прихід родичів – в цілому зробить ваше життя більш зручною і безпечною.