Камери з трансфокатором

Камери спостереження з трансфокатором

Необхідність контролю та забезпечення безпеки різних об'єктів вимагає вкладення коштів для впровадження інноваційних технологій. Тому не можна в даному випадку не торкнутися тематики відеоспостереження, оскільки візуальне спостереження не має аналогів по ефективності. Можливість наближення або, кажучи більш сучасною мовою – багаторазового зуму, а також повороту в необхідну сторону, забезпечують камери спостереження з наявністю трансфокатора. На сьогоднішній день камери з трансфокатором – сама передова технологія в області камер для систем спостереження. Далі розглянемо функціональність і технічні характеристики камер з трансфокатором більш докладно.

Схема оптики трансфокатора

Для початку слід згадати про сам трансфокатор, як про технологію, яка сприяє збільшенню якості контролю та охорони. Трансфокатор являє собою телескопічну систему оптики з плавною градацією збільшення. Якщо сказати простіше, то це система лінз, яка забезпечує необхідне наближення об'єкта, що потрапив у поле зору камери, в певних межах. Окремо можна виділити можливість камер з трансфокатором, що дозволяє наближати окремі фрагменти зображення. Зовні трансфокатор має досить скромні розміри, тому не буде робити істотного впливу як на масу камери, так і на естетичні особливості. До певної міри збільшення камери з трансфокатором можуть використовувати оптичний зум. Ця можливість дозволяє не втрачати якість відзнятого матеріалу, збільшення відбувається за рахунок необхідного зсуву лінз в системі трансфокатора. Може також бути присутнім цифровий зум, проте він йде на шкоду зафіксованому відеоматеріалу, значно зменшуючи його якість. В цілому, різні камери з наявністю трансфокатора можуть збільшувати отримане зображення від 5 до 20 разів, а в деяких випадках ця цифра може доходити до 50.

Розглядаючи переваги камери з трансфокатором, не можна не відзначити той момент, що камера з трансфокатором може бути обладнана можливістю повороту. Таке доповнення дозволить охоплювати велику площу об'єкта, що охороняється і, також у необхідному випадку, розглядати більш дрібні деталі крупним планом, такі як особа, наявність різних предметів в руках і т.п.

В основному камери з вбудованим трансфокатором застосовуються на об'єктах, на яких потрібно підвищена безпека і посилений контроль. Тому технологічна складова обумовлена високою ціною на дані камери. З іншого боку, установка однієї камери з можливістю повороту і наявністю трансфокатора, здатна замінити кілька інших, більш дешевих камер. Як згадувалося раніше, камери з трансфокатором є найбільш сучасною технологією систем відеоспостереження, тому певні технічні характеристики в них стали краще, ніж у інших типів камер. Наприклад, точність наведення, максимальний кут захоплення, можливість роботи в умовах слабкого освітлення – висока чутливість, в окремих випадках камера переходить в чорно-білий режим, автоматичне регулювання швидкості, при різній фокусуванні – так зване інтелектуальне управління.

Але все вищевказане доцільно дивитися на підходящої вам моделі відеокамери, тому що конкретна камера володіє індивідуальними можливостями, настройками, своїми технічними характеристиками і певною системою оптики в трансфокатором, від якої і залежить подальша якість експлуатації та контролю території об'єкта, за якої буде вестися відеоспостереження.