Одноосновний колючий дріт

Колючий дріт одноосновний

Одноосновний колючий дріт виник на рубежі XIX-XX століття, коли у американських фермерів виникла потреба в контролі і обмеженні переміщень великої рогатої худоби. Відсутність потрібної кількості деревини для створення парканів та огорож зажадало проявляти американців винахідливість. Перші конструкції з використанням одноосновного колючого дроту представляли собою окремо стоячі стовпи на певній відстані (залежно від ландшафту ця відстань може змінюватися), між стовпами безпосередньо і натягувалвся колючий дріт. Також між стовпами розміщувалися дошки для зміцнення конструкції.

Слід сказати, що саме тоді виник так званий одноосновний колючий дріт. Конструкція одноосновного колючого дроту припускає використання дроту зі сталі. По всій її довжині, на певній відстані накручуються шматки такої самої дроту, утворюючи невеликі шипи. У тих місцях, де відбувається намотування шипів, основний дріт піддається спеціальному рифленню для того, щоб згодом шипи не ковзали і не зміщувалися. Для більшої довговічності дріт піддається оцинкуванню – це має відношення не тільки до одноосновного колючого дроту, а й до будь-якого іншого.

Конструкція одноосновного колючого дроту

Відстань між центрами шипів одноосновного колючого дроту за сучасними стандартами має становити приблизно 75 мм, довжина шипа – 20 мм. Варто навести деякі цифри для кращого уявлення про суть одноосновного колючого дроту. Діаметр основного дроту становить 2,8 мм, а дріт, який утворює колючки, має менший діаметр – 2 мм. Щільність цинкового покриття складає 80 г/кв.м, для колючок – 60 г/кв.м. Приблизна вага одного метра колюче дроту варіюється в межах 87-88 г, один кілограм дроту містить в собі приблизно 11-12 м одноосновної колючого дроту дроту. Для продажу і поставок колючий дріт укомплектовується в спеціальні бухти. Бухта має форму короткої туби, зовнішній діаметр якої становить близько 600 мм, внутрішній – 100-150 мм. Вага вищезгаданої туби може досягати 30 кг. При необхідності поставки великої кількості бухт одноосновного колючого дроту, вони укомплектовуються в пакети по 5 штук.

У сучасному світі одноосновний колючий дріт використовується в основному при монтажі конструкцій на об'єктах, що охороняються, для захисту від проникнення зловмисників. Така тенденція – використання колючого дроту проти людей – бере початок з часів Першої Світової війни. Надалі дріт стала застосовуватися в місцях позбавлення волі, для ускладнення спроб втечі. Сам одноосновний колючий дріт також служив матеріалом для більш складних конструкцій, наприклад – спіралі Бруно, і сприяв подальшій розробці захисних огороджень і конструкцій.

Слід сказати, що одноосновна колючий дріт на сьогоднішній день є самим економічним матеріалом з тих, які можуть використовуватися для охорони територій. Спектр використання одноосновної колючки ідеально підходить для дрібних підприємств, приватних дворів – взагалі для тих об'єктів, на які найменш імовірно посягання зловмисників.