Подвійне спіральне загородження Кобра

Подвійна спіраль Кобра

Система інженерного захисту периметра може монтуватися на об'єкти, що мають необхідність у дуже високому рівні безпеки. Для таких випадків передбачено подвійна спіральна огорожа Кобра. На сьогоднішній момент колюче-ріжуче загородження Кобра має найбільш ефективну технологію для захисту та охорони, ніж аналогічні спіральні загородження Єгоза. Доцільно використання огородження Кобра на об'єктах стратегічного масштабу, АЕС, великих підприємствах та інших відповідальних об'єктах.

Кобра – це конструкція, основою якої служить колючий дріт Єгоза, як і в інших типах колючих спіральних загороджень. Загородження Кобра являє собою два бар'єри безпеки Єгоза, що мають загальну поздовжню вісь, але різний діаметр. Обидва бар'єру мають форму циліндра і знаходяться один всередині іншого. Фіксуються загородження на металевих кронштейнах, розташованих вертикально. Спіральні бар'єри Єгоза можуть бути закріплені нерухомо на звичайних кронштейнах, а можуть бути встановлені конструкціях з можливістю незалежного обертання навколо своєї осі.

Конструкція подвійної спіралі Кобра

До додаткових можливостей спіральної огорожі Кобра можна віднести підключення сигналізації, додаткових ліній колючого дроту Єгоза, установку бар'єрів в кілька рядів, підключення приводу для постійного обертання загородження Кобра, подача високої напруги на спіральні загородження Єгоза, з яких складається Кобра. При подачі високої напруги на спіральні бар'єри Єгоза, для монтажу Кобри необхідні кронштейни, що забезпечують електричну ізоляцію колючого дроту Єгоза від землі і різних спіралей одна від одної. Варто відзначити, що сам по собі механізм обертання всієї конструкції забезпечує додатковий захист – зловмисникам буде вкрай складно подолати обертову конструкцію з колючого дроту Єгоза.

Однак, говорячи про можливість посилення захисних властивостей колюче-ріжучого загородження Кобра, слід враховувати такий момент. Подача високої напруги на огорожу Кобра, а також його примусове обертання, може спричинити за собою небезпеку для життя людини. Тому перш ніж проводити подібну модернізацію, слід ретельно вивчити закон, і діяти тільки у відповідність з його положеннями.

Оцінюючи якість і надійність захисного загородження Кобра, слід зазначити, що це одна з найбільш сучасних та інноваційних технологій в області інженерної охорони та захисту периметра об'єктів. Область застосування повинна відповідати рівню захисту та ефективності колюче-ріжучого огородження Кобра.