Двохосновний колючий дріт

Колючий дріт двохосновний

Ближче до початку XX століття Джозеф Глідден отримав одночасно кілька патентів на свій винахід, який в наслідок було названо колючим дротом. Серед іншого булв їм розроблен і двохосновний колючий дріт. По початку колючий дріт використовувався суто для огорожі рогатої худоби. Перші конструкції з колючого дроту складалися з вертикально стоячих стовпів, на які паралельно землі булв натягнутий в кілька рядів колючий дріт. У середині могли бути присутніми дошки для більшої надійності конструкції. Дерева не вистачало для споруди охоронних і загороджувальних конструкцій, тому американцям довелося розробити альтернативу, якої і став колючий дріт. Згодом, приблизно під час першої світової війни, колючий дріт стали застосовувати для створення охоронних загороджень у військових цілях.

Говорячи про так званий двохосновний колючий дріт, слід звернути увагу, в чому полягає особливості його конструкції. Сердечником під двохосновний колючий дріт служить дріт зі сталі в дві нитки. На основу нанизуються колючі елементи – невеликі шматки аналогічної сталевого дроту, але меншого діаметру. У місцях, де відбувається намотування колючих елементів, дріт для основи піддається спеціальній обробці – рифленню, для того, щоб колючки згодом не піддавалися зміщенню. Слід зауважити, що двохосновний колючий дріт https://alligator.ua/catalog/barriers/barbed-wire, як і будь-яка інший, може мати цинкове покриття для більш довговічною експлуатації.

Конструкція двохосновного колючого дроту

Діаметр дроту для основи становить 1,6-2,8 мм. Для колючок діаметр дроту становить 1,4-2,5 мм. Відстань між колючками може відрізнятися, а так само має свою похибку – якщо відстань 75 мм то похибка становитиме 8 мм, для відстані 102 мм – похибка 10 мм, для 127 мм – 13 мм, і для відстані між колючками 152 мм похибка допускається до 15 мм. Ще слід зауважити, що двохосновний колючий дріт при скручуванні утворює візуально «косичку» – сукання, при цьому відстань між колючками кратно кроку сукання в 1,4, 1,85, 2,33 або 2,75 рази. Готовий двохосновний колючий дріт для продажу і транспортування намотують на спеціальні мотки – бухти. Одна така бухта може мати вагу в межах 7-30 кг, висота мотка колючого дроту складає близько 30 см.

З плином часу концепція використання колючого дроту змінилася і його почали застосовувати для охорони і контролю важливих об'єктів. Двоосновний колючий дріт в сучасному світі може використовуватися сам по собі, а може бути матеріалом для створення захисних інженерних конструкцій. З вигідних переваг слід виділити те, що двохосновний колючий дріт, поряд з іншими, досить старими способами захисту території, має відносно низьку ціну, при цьому забезпечує достатній рівень захисту.

Простота і економічність виробництва – ось основні складові двохосновного колючого дроту. Незважаючи на те, що винаходу вже більше 100 років, його все одно продовжують випускати і використовувати. Для забезпечення безпеки на тих об'єктах, рівень яких це дозволяє, двохосновний колючий дріт – це саме те, що потрібно.