Світлозвукові оповіщувачі

Світло-звукові оповіщувачі

Світлозвукові оповіщувачі можуть застосовуватися в пристроях пожежних сигналізацій і в системі евакуації. При необхідності оповіщувач включає підсвічування в поєднанні зі звуковим сигналом або навіть голосовими фразами. Поширення звукового сигналу становить близько 80 дБ на відстані 1 м. Розміщення оповіщувача може бути як в спеціалізованому приміщенні, так і на відкритому просторі.

Зовні світло-звуковий оповіщувач являє собою пристрій в корпусі з пластику, в якому є відповідні отвори для звукового оповіщення. На видимої зовнішньої поверхні розташовується кришка з напівпрозорого пластика, під яку монтуються світлодіоди або інші джерела для світлового оповіщення. Всередині самого корпусу розміщується електронна плата, що подає сигнали світла і звуку.

Світлозвукові оповіщувачі не вимагають високої напруги, вона зазвичай в межах 9-27 В, тому установка світлозвукового оповіщувача не спричинить за собою серйозні витрати на електроенергію. Дизайн і конструктивна частина світлозвукового оповіщувача забезпечує можливість його експлуатації в різних умовах, і установку там, де це вигідно з естетичної точки зору і точки зору безпеки. Тут мова йде про застосування в приміщення або на відкритому просторі, а так само розташування оповіщувача на вертикальній або горизонтальній площині. Говорячи про дизайн оповіщувачів, не можна не сказати, що светозвуковой оповіщувач не є вразливим для пилу і вологи. Однак, розташовуючи оповіщувач в агресивному середовищі, тобто на вулиці, не завадить вдатися до додаткових заходів захисту пристрою і встановити над ним водовідвідних козирок.

Цілі, для яких може бути використаний светозвуковой оповіщувач, досить різноманітні. Раніше говорилося про застосування оповіщувача в разі пожежі або при необхідності евакуації. Необхідно сказати, що використання світла і звуку можна налаштувати навіть на умову несанкціонованого проникнення на об'єкт, руйнування конструкції будівлі або навіть несанкціоноване розкриття корпусу оповіщувача. Потрібно сказати, що в разі розкриття корпусу оповіщувача некомпетентними особами, спрацьовує спеціальний датчик розкриття – тампер. Наявність датчика розкриття і правильна настройка самого оповіщувача дозволить оповістити власника об'єкта, співробітників охорони, членів сім'ї, і згодом зберегти майно, а можливо – і життя.

Окремі моделі світлозвукових оповіщувачів можуть мати індивідуальні параметри, це відноситься до зовнішніх параметрах і функціональності. Слід виділити той випадок, коли оповіщувач може мати текстові написи, що вказує правильний шлях евакуації. При розміщенні оповіщувачів необхідно враховувати, щоб сигнал про евакуацію був доступний всім людям на даному об'єкті, інакше кажучи – щоб поширення звуку і світла під час тривоги проходило належним чином.

Сучасний стиль життя робить доступним відвідування досить великої кількості місць, в яких не виключено створення критичної ситуації – аеропорти, аквапарки, гіпермаркети і багато чого іншого. Для створення додаткових умов безпеки необхідно, щоб вплив здійснювався як на слух, так і на зір і, по можливості, охоронний пристрій допомогло б знайти правильний шлях евакуації. Тому велика кількість власників різних фірм вдаються до установки світлозвукових оповіщувачів.