GSM-сигналізації

GSM сигналізація

GSM-сигналізації, використовувані у сфері охорони і контролю, набирають все більшої популярності. Застосування GSM-сигналізацій має досить широку спрямованість – від звичайних міських об'єктів та приватних будинків до великих об'єктів або промислових підприємств. Витоки розвитку технології GSM-сигналізації беруть свій початок від радіо-пейджерів, які дозволяли власнику отримувати контроль над власним авто, перебуваючи в межах 200-300 метрів.

Пристрій GSM-сигналізації досить простий. Конструкція складається з датчиків і GSM модуля, який підключений до панелі. У разі активації датчика, іншими словами – спроби несанкціонованого вторгнення, GSM-модуль відправляє SMS на мобільний телефон власника. Більш прогресивні моделі володіють можливістю голосового дзвінка на мобільний телефон, а так само можливістю активації і деактивації всієї системи через нього.

Схема праці GSM-сигналізації

GSM-сигналізація встановлюється на об'єкт для забезпечення його безпеки, при виборі системи сигналізації слід враховувати деякі рекомендації:

– GSM-сигналізація – це єдиний механізм, що складається з GSM-модуля і панелі, купувати сигналізацію також випливає, як єдині ціле, оскільки тестування конкретного модуля відбувається спільно з конкретною панеллю. Якщо взяти панель і модуль різного виробництва, вони можуть не забезпечувати потрібного рівня контролю чи не працювати зовсім.
– GSM-модулі і панелі повинні бути заводського виготовлення, пристрій зібране кустарним способом – виключає його якісну роботу.
– На відповідний товар повинні бути документи, що підтверджують сертифікацію цього товару.

Розглядаючи в цілому переваги GSM-сигналізації, слід відзначити деякі з них:

– GSM-мережі мають великий покриттям, більшим, ніж будь-яка радіостанція.
– Послуги мобільного зв'язку мають невисоку вартість.
– Монтаж GSM-системи досить практичний, не вимагає великої кількості часу.
– Оператори мобільного зв'язку надають додаткові сервіси (передача смс) конкретно для GSM-сигналізацій.
– GSM-сигналізації мають відносно низьку ціну.

Окремо важливо сказати про варіанти електроживлення GSM сигналізації. Можливий варіант, коли подача електроенергії здійснюється тільки від мережі 220 в або від автомобільного акумулятора 12 в. Інший варіант – коли крім основного харчування присутній резервне джерело. У разі використання GSM-сигналізації на об'єктах, що рухаються, до додаткових функцій можна віднести підключення GPS-навігатора, таким чином можна забезпечити додатковий контроль і простежити маршрут об'єкта.

Для більш високої надійності GSM-сигналізації здатні оповіщати власника про пониження якості покриття зв'язку, якщо така проблема передбачається, то доцільно буде налаштувати GSM-модуль на роботу з декількома SIM-картами.

Вдаючись до необхідності покупки устаткування безпеки, слід передбачити варіант інтеграції цього обладнання з сучасними засобами зв'язку. У сучасному світі GSM-покриття є найдоступнішим засобом передачі інформації на великій відстані, тому GSM-сигналізація забезпечить вам високий рівень контролю та безпеки.