Датчики розбиття

Датчики розбиття скла

Стиль сучасних міст зумовлює наявність скляних елементів в багатьох будівлях. Необхідність відповідати умовам сучасної архітектури провокує необхідність відповідати необхідним рамкам безпеки. На даному етапі існують датчики для систем охоронної сигналізації, розроблені саме під умови дії в оточенні, де переважає скляне середовище – це датчики розбиття. Принцип роботи датчика розбиття заснований на аналізі звуку, одержуваного мікрофоном при розбитті скла. Скло, в момент розбиття або розпилювання склорізом, випромінює звук певної частоти – його вловлює і на нього реагує датчик розбиття.

При більш детальному розгляді принципів роботи та функціональності слід зауважити, що датчики розбиття скла, як правило, поєднують в собі функції інших датчиків, в більшості випадків це датчики руху, що взагалі-то зручно. Повертаючись до принципу роботи датчиків розбиття, можна так само сказати про сприйняття мікрофоном вузького спектру звукових хвиль – характерних виключно для скла. Наприклад, звук кроків кота не здатний бути сприйнятим датчиком, більше того, для включення сигналу тривоги повинен бути порівняльний контраст частот. Датчик розбиття реагує на поєднання високих і низьких частот – високі провокуються ударом по склу, а низькі частоти – його безпосереднім розбиттям.

Розглянемо далі більш докладно всі функціональні особливості, які властиві датчику розбиття, як згадувалося вище, датчик розбиття, поєднується з датчиком руху, тому деякі функції будуть спільними. Наприклад, поєднання виявлення людини в поєднанні з ударами по склу. Природно, що датчик розбиття фіксується не на самому склі, а на відстані від нього, яке може складати до 10 метрів. Кут дії мікрофона в датчику розбиття становить 90°. Щодо звуку розбитого скла, ще слід вказати важливий факт, що система спрацьовує тільки за умови реальної ланцюжка звуків, тобто удар по склу, потім звук розбиття.

Датчик володіє необхідними налаштуваннями чутливості, що сприяють максимально наблизити його роботу до конкретно вашим умовам. Рівень чутливості датчика може виражатися в процентному співвідношенні і режими роботи – 50 або 100%. Для зручності фіксації на стелю або стіни, в комплектації датчика може передбачатися або купується окремо спеціальний кронштейн, що дозволяє забезпечити найбільш зручні фіксацію та розміщення. Окремо слід зауважити, що будь-яка поверхня дозволяє розташовувати на собі датчик розбиття. Корпус датчика розбиття виконаний з пластика, тому пристрій з легкістю впишеться в численні варіанти інтер'єру приміщення.

Датчики розбиття скла можуть застосовуватися в широкому спектрі будівель і споруд, але в приміщеннях, де присутня достатня кількість скління, що можна цілком бачити в умовах сучасного міста, необхідність у датчиках розбиття у складі сучасної системи сигналізації незаперечна.