Електромеханічні замки

Замки електромеханічні

Електромеханічний замок – один з видів електронного замка. Механізм замикання електромеханічного замка активується за допомогою впливу соленоїда або портативного електродвигуна. Соленоїд – різновид індукційної котушки. У соленоїді провід обмотаний навколо котушки в один або кілька шарів і утворює циліндр з сердечником, який підсилює магнітне дію. Принцип дії електродвигуна полягає в перетворенні електричної енергії в механічну. Основні дві частини електродвигуна це статор (нерухома частина) і ротор (рухома частина). В цілому принцип роботи електромеханічного замка схожий із звичайним механічним замком. Розташовується електромеханічний замок аналогічно звичайному замку – на двері. Однак електромеханічний замок оснащений дротами і системою управління з внутрішньої сторони дверей.

Якщо докладніше розглядати принцип дії механічного замка, то це буде виглядати наступним чином:

– Коли відбувається закриття дверей, ригель закриває механізму призводить фіксуючу пружину в дію.
– У цей момент сам ригель здійснює блокування дверей, зафіксувавшись в замковому отворі. Дана конструкції хороша тим, що двері вже не може бути зламана шляхом віджимаючих впливів на ригель.
– Двері можуть бути розблоковано тільки при скиданні фіксатора пружини і, тим самим, здійснюючи входження ригель в замковий корпус.
– Блокування дверей здійснюється у разі її закриття автоматично.

Певні види електромеханічних замків з вбудованим електродвигуном можуть забезпечувати досить високе зусилля на зафіксованому ригелі, при цьому швидкість спрацьовування може становити в межах декількох десятих секунди. Це забезпечує надійний захист, але подібний механізм доцільно встановлювати на дверях, які не призначені для повсякденного користування.

Якщо говорити загалом, то конструкція електромеханічного замка об'єднує в собі найбільш вдалі характеристики механічного замка, пов'язані з найбільш досконалими сучасними технологіями. Є широкий асортимент пристроїв для розблокування, простіше кажучи, відкриття (ключі, карти, ключі-таблетки) зовні, а зсередини з'являється можливість дистанційного відкриття дверей. Якщо говорити про зовнішні характеристики, то електромеханічний замок ні чим не виділяється в порівнянні зі звичайним врізним або накладним замком, виняток становитиме наявність рушійного механізму та супутньої електроніки.