Контролери

Контролери систем керування доступом

Контроль доступу до різних об'єктів – одна з необхідних умов сучасних умов на багатьох промислових і комерційних об'єктах. Забезпечення контролю доступу, обліку співробітників і безпека об'єктів стає більш ефективною в технічному плані, а, отже, дозволяє поліпшити якість охоронної діяльності. Технічні характеристики окремих систем контролю і керування доступом можуть відрізнятися один від одного. Основний же принцип такий – система контролю доступу реагує на індивідуальні дані окремої особи. Найбільш популярними ідентифікаторами є різні карти, рідше – відбитки пальців або знімки райдужної оболонки ока. «Мозком», керуючим системою пропуску і зчитуванням інформації, є контролери.

Підприємство, яке у себе встановлює контрольно-пропускну систему з контролером, забезпечує всіх співробітників індивідуальним кодом (карткою), який заздалегідь внесений в пам'ять контролера. Підходячи до пропускного пункту, співробітник повинен зробити зчитування коду з картки. У певних видах карт можлива ідентифікація коду на відстані. Пропуск є носієм індивідуальної інформації про людину – прізвище, ім'я, посада, права доступу. У момент отримання інформації контролер обробляє її і управляє сполученими системами доступу – дверима, турнікетами – розблокує їх або відмовляє в доступі. Додатковим важливою якістю контролера є фіксація і збереження в пам'яті часу відвідування і перебування на робочому місці співробітників. Керівник підприємства отримує додатковий контроль над використанням робочого часу співробітників. Дані про проведений час працівником підприємства на робочому місці можуть враховуватися при нарахуванні заробітної плати.

У плані пристосованості до умов конкретного об'єкта охорони, можна виділити контролери автономні, мережеві, або комбіновані. При необхідності створення пропускного пункту виключно в одній точці об'єкта застосовуються автономні контролери. Мережеві контролери можуть обслуговувати кілька точок, при цьому управління відбувається з однієї точки завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню. Комбіновані контролери поєднують в собі переваги двох раніше описаних систем контролю доступу. Одне програмне забезпечення може забезпечувати контроль над одночасно кількома контролерами, але при цьому, кожен окремий контролер може володіти індивідуальною системою налаштувань і програмування.

Інформація про людину, як говорилося раніше, записується на певні носії. Найпопулярніші – це магнітні картки. Інформація наноситися на магнітну стрічку. Існує карти, зі схожим принципом дії – карти Виганда. Тут слід зазначити, що запис інформації відбувається на дроті зі спеціального сплаву, проте відмінність від магнітної картки полягає в тому, що можливість запису допускається тільки один раз. Трохи менш популярні ключі у вигляді брелоків, які, оснащені спеціальним чіпом з інформацією.

Установка контролера дозволить максимально спростити сервіс контролю доступу та охорони території об'єкта. Підприємства, обладнані системою контролю доступу з контролерами, сприяють розвитку дисципліни співробітників і перешкоджають проникненню на об'єкт небажаних осіб.