Дверні доводжувачі

Доводжувачі дверні

Дверні доводжувачі являють собою допоміжний вузол, що встановлюється в дверний проріз. Часто використовувані двері можуть обладнуватися доводжувачем, щоб уникнути зношування і нещільного закривання дверей, у разі вітрового навантаження або пожежі. Говорячи про пожежу потрібно сказати, що щільно зачинені двері сприяє зменшенню швидкості поширення вогню і диму. Природно, що для захисту від пожежі приміщення має бути обладнане пожежною сигналізацією.

Дверні доводжувачі розрізняються за своєю конструкцією, місця монтажу і прикладеного зусилля закриття. Найпримітивнішим дверним доводжувачем можна назвати звичайну пружину, яка закривала відкриті двері. Природно, що звичайна пружина не забезпечить функції повноцінного доводжувача. Пружину можна нормально відрегулювати, відповідно ні сила, ні швидкість закривання, не контролюються. Наслідком застосування пружини існує небажаний бавовна при закриванні і швидкий знос двері. На відміну від пружини, сучасні доводжувачі здатні забезпечувати плавне і м'яке закриття дверей.

Типи дверних доводчиків

При виборі дверного доводжувача перше, на що слід звернути увагу – це зусилля закриття. Всі доводжувачі мають спеціальну стандартизацію відповідно до маси двері і довгою плеча. Правильно підібрати дверний доводжувач з необхідним зусиллям можна, виходячи з таблиць в магазині, де вказана маса двері і ширина плеча, або з програм, які розміщені на сайтах.

Окремі види дверних доводжувачів здатні по-різному сприймати момент обертання двері. Найбільш поширені доводжувачі – з шарнірною або колінної тягою. Обертаючий момент така конструкція сприймає за допомогою важеля, який в процесі закриття плавно складається. Слід сказати, що в складеному вигляді при закритих дверях, важіль виступає перпендикулярно двері. Важіль в цьому випадку може, уразливий для вандалів. Інший вид дверних доводжувачів сприймає навантаження за рахунок каналу ковзання. Така конструкція має більш компактний зовнішній вигляд і не має виступаючих частин. Такий доводжувач володіє можливістю розширення пожежною сигналізацією для контролю над певною пожежної дверима. Найнепомітнішим видом доводжувача є підлоговий доводжувач. Він не привертає до себе уваги, тому досить компактний і приховано встановлений. При необхідності такий доводжувач може використовуватися з дверима, що відкриваються в обидві сторони.

Як і всі інші технічні засоби, дверні доводжувачі володіють можливістю необхідної регулювання. Розглянемо нижче 3 найбільш важливі параметри:
- Можливість регулювання пружини – від цього параметра залежить прикладена зусилля для закриття дверей, зокрема, якщо є потреба в замиканні замку – в цей момент від доводжувача потрібно найбільше зусилля. Додатково тут грає роль чинник самих дверей. Рекомендації по вибору доводчика під конкретну двері наводилися на початку.
- Регулювання швидкості – полягає у впливі на масляний потік всередині доводжувача за допомогою клапанів. При відкритті дверей масло витікає через отвір у поршні, при закритті по спеціальних каналах масло надходить назад. Принцип дії клапанів полягає в тому, що вони змінюють швидкість повернення масла у вихідну ємність поршня, і, як наслідок – швидкість закриття дверей в цілому.
- Окремим пунктом можна виділити можливість фіксації конкретного положення дверей. Для фіксування застосовуються стопорні важелі. Основний принцип полягає в тому, що фіксується певне положення відкриття дверей вручну, так само вручну і розблокується. Окремі моделі можуть мати свої тонкощі налаштування фіксації, але основний принцип викладений вище.

Доводжувачі дверей є сучасним, добре розробленим аксесуаром для дверей. При необхідності вони спростять експлуатацію дверей, або навіть забезпечать додаткову безпеку при пожежі. Але для забезпечення тривалої та надійної роботи дверного доводжувача необхідно грамотно підійти до його вибору, ґрунтуючись на технічних характеристиках двері.