Ригельні замки

Замки ригельні

Ригельні замки є досить простими в конструктивному плані. Ключ від ригельного замку плоский, довгастий з прорізами і зубцями з обох сторін – саме форма ключа задіюється при відкритті замку. Ригель, в перекладі з німецької мови, може позначати засув, засувку або поперечину. Далі мова піде про різновиди ригельні замків, особливостями їх пристрої і грамотному застосуванні.

Якщо розглядати найпростіші ванти ригельного (або гаражного, як його часто називають) замку, то конструкція замку складається з таких елементів – пружина, корпус, рейка (ригель з нарізаними косими пазами для ключа), свердловини під ключ і ригеля (просто як основи механізму без прорізів), ключ. Принцип дії такого замку полягає в наступному – ключ проникає у вхідний отвір замка, тим самим нарізи на ключі потрапляють в надрізу на ригелі, ригель зміщується, натискаючи на пружину. Таким чином, відбувається фіксування ригеля, поки ключ перебувати в замку, як тільки ключ видаляється ригель, який вже не зафіксований, за допомогою пружини повертається в зворотне положення.

Вище було розглянуто найбільш примітивний механізм ригельного замку. Проте варто зазначити, що при необхідності більш високого рівня безпеки слід вибрати більш складну модель – з наявністю електроніки. Електроніка може бути представлена датчиками проникнення (магнітними або електронними) і системою проводів. По комплектації проводів можна виділити наступні:

– Провід електроживлення.
– Провід, управляючі механізмом відкриття і закриття ригельного замку.

Можлива наявність ще однієї додаткової пари проводів на пристрій контролю доступу. При його наявності можна дистанційно визначити, відкриті двері або закрита. У замках з електронною системою так само можуть бути додаткові перемикачі, що дозволяють налаштовувати періоди часу відкритої або закритої двері.

Що стосується установки ригельного замку, то слід сказати, що установка не складніше, ніж у будь-якого замку. Головне, тут слід врахувати, щоб відповідна частина, яка фіксує ригель, коли замок в закритому стані, була максимально точно встановлена щодо самого замку. Така тонкість обумовлена розташуванням датчиків відкриття або закриття, а так само магнітного фіксатора замку.

Ще одна перевага ригельного замку полягає в тому, що при випадковому закритті дверей його досить легко можна розкрити, використовуючи підручні засоби. Дійсно, ригельні замки відносяться до категорії замків з першим рівнем безпеки (найнижчим), тому в разі виникнення непередбаченої ситуації проблеми з ними можуть бути легко усунені.

Загалом, слід сказати, що спектр використання ригельні замків може бути в досить широких межах – від гаражів та приватних приміщень до офісів і підприємств. При простоті конструкції і технології роботи, вони здатні забезпечити необхідний рівень захисту і контролю. Проте слід розуміти, що при потребі у більш високому рівні безпеки, замок ригеля слід використовувати у поєднанні з іншими видами замків.